01 kwietnia

Kwiecień w rytmie flamenco - Fran Chafino oraz Compañía de Danza Flamenco na koncertach w Polsce

Czy wiecie, że w 2010 roku hiszpańskie flamenco, łączące w sobie pieśń, taniec oraz akompaniament muzyczny, zostało uznane przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości? Ojczyzną flamenco jest słoneczna Andaluzja, leżąca na południu Półwyspu Iberyjskiego. Słuchając śpiewu flamenco zwanego cante doświadczamy szerokiego wachlarza emocji - smutku, żalu, szczęścia, nadziei, strachu oraz radości. Z kolei taniec zwany po hiszpańsku baile jest pełen uczuć, pasji oraz namiętności. Towarzyszy mu stukot wybijanych butami kroków, charakterystyczny dźwięk kastanietów, szelest sukien oraz entuzjastyczne okrzyki zwane jaleo zachęcające do głębokiego wyrażania emocji (¡Ole!, ¡Toma que toma!, ¡Guapa!, ¡Así se canta!).Już pod koniec kwietnia polska publiczność będzie miała możliwość doświadczenia tych wszystkich emocji podczas spektaklu "A compás" zrodzonego z najintymniejszych uczuć wielkiego tancerza i choreografa flamenco. Maestro Fran Chafino oraz jego zespół przylecą prosto z z Teneryfy, gdzie pochodzący z Malagi tancerz założył w 2016 roku własną i jedyną na Wyspach Kanaryjskich formację Compañía de Danza Flamenco.  

Obsada:

Fran Chafino – taniec, choreografia

Sylvia Lopez – taniec

Míriam Pérez – taniec

Tamara Macías – taniec

Rosa Linero – śpiew

Bryan Rios – śpiew, cajón

Lunar Gonzales - gitara


Po krótce postaram się przybliżyć Wam sylwetkę autora tego muzycznego przedsięwzięcia. 


Fran Chafino
urodził się w 1983 roku w Maladze w dzielnicy El Palo będącej kolebką wielu międzynarodowych sław flamenco. Odkąd sięga pamięcią, jego serce biło w rytmie flamenco. Ukończył szkołę Conservatorio Profesional de Danza otrzymując tytuł tancerza tańca hiszpańskiego i flamenco. Od 12 roku życia występował ze znanymi artystami, takimi jak: Antonio Canalez, Manuel Santiago, Trinidad Santiago, José Losada. W 1998 roku zauważyła go Carmen Mota i zaprosiła do znanej na całym świecie formacji Ballet Español y Flamenco Carmen Mota. Po kilku latach Fran Chafino objął pozycję pierwszego solisty. Występował na najważniejszych scenach międzynarodowych, między innymi w Portugalii, Holandii, Niemczech, Austrii, Izraelu, Libanie, Cyprze, Tajlandii czy Kanadzie. Jego spektakl "A compás" zyskał przychylne recenzje dziennikarzy muzycznych, a już wkrótce będzie podbijał serca polskiej publiczności. 


Spektakle "A compás" odbędą się w następujących terminach:

28.04.2023 oraz 29.04.2023 godz. 18:30 - ATM Scena na Bielanach

Bielany Wrocławskie, ul. Dwa Światy 1

30.04.2023 godz. 18:30 – Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera, ul. Krakowska 24, Opole

www.flamencomundo.com


Bilety można nabyć tutaj:

https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/mediterraneo-by-fran-chafino

https://bilety.scenaatm.pl/


Bądźcie uważni i zaglądajcie na nasz profil na Facebooku - Wszystko o Hiszpanii gdyż niedługo ogłosimy tam konkurs, w którym do wygrania będą łącznie cztery zaproszenia na koncert "A compás" Compañía de Danza Flamenco Fran Chafino. Do usłyszenia wkrótce! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wszystko o Hiszpanii , Blogger